معرفی انواع دوربین مداربسته

سیستم امنیتی دوربین مداربسته برای هر نوع کسب و کار یا سازمان عمومی ضروری است.امروزه شرکت های مختلفی اقدام به تولید دوربین مداربسته کرده اند که هر کدام از آنها ویژگی ها و کاربرد های منحصر به فرد خود را دارند. در ادامه به معرفی تعدادی از این دوربین ها خواهیم پرداخت :

۱) دوربین مدار بسته ی دام(Dome)

این نوع دوربین ها اکثرا برای امنیت داخلی مورد استفاده قرار می گیرندنام این دوربین ها از قالب گنبدی شکلی که درون آن قرار گرفته اند گرفته شده که هدف از گنبدی ساختن شکل آن ها این است که جهت دوربین توسط جنایت کاران به راحتی قابل تشخیص نباشد .

دوربین های مداربسته دام امکان حرکت دوربین را برای اپراتور فراهم می کنند. برخی از این دوربین ها نیز قابلیت زوم و چرخش خودکار را در فواصل زمانی معین دارند. تحت ّوشش قرار دادن یک فضای گسترده وهمچنین کارایی حتی در نور کم از ویژگی های قابل توجه این نوع دوربین هاست.

دوربین مدار بسته ی دام(Dome)

۲) Bullet

این نوع دوربین ها به صورت استوانه ای و دراز هستند و به همین دلیل برای استفاده در فضای باز مناسب هستند . نقطه قوت این دوربین ها که موجب کاربرد گسترده ی آن شده است ، تحت پوشش قرار دادن فضای وسیع و دور  برای مشاهده است . دوربین های محافظ در داخل پوشش محافظ در برابر گرد و غبار، خاک و دیگر عناصر طبیعی محافظت می شوند.نکته قابل توجهراجب این دوربین ها، قابلیت دید در شب با استفاده از مادون قرمز است که فیلم برداری در فضایی با نور کم را فراهم کرده است .

۳) C-Mount

دوربین های مدار بسته C-mount دارای لنزهای قابل جدا شدن هستند که متناسب با برنامه های مختلف هستند. لنز این دوربین ها فاصله بین ۳۵ تا ۴۰ فوت را می توانند پوشش دهند. دوربین های مداربسته C-Mount امکان استفاده از لنزهای خاص را دارند که امکان پوشش دهی مسافت های بیشتر از ۴۰ فوت را نیز فراهم می کند.

Network IP

۴) Network/IP

این نوع دوربین ها تصاویر را از طریق اینترنت انتقال می دهند و اغلب از پهنای باند فشرده استفاده می کنند . به دلیل استفاده از اینترنت نصب این دوربین ها نیازمند کابل کشی نیست و همین امر مزیت  این نوع دوربین ها نسبت به دوربین های آنالوگ محسوب می شود.

۵) PTZ

گرچه ظاهر بسیار بزرگی دارند اما بسیار شبیه دوربین های اسپید دام هستند .دارا قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه و زوم با قدرت قابل توجه اند . طراحی کلی دوربین به صورت یک بدنه ی دام شکل  و یک پایه است. یکی از قابلیت های مهم دوربین های مداربسته گردان امکان تعریف کردن تعداد مشخصی preset برای دوربین است. این پریست ها به شما امکان می دهد دوربین را طوری تنظیم کنید که به صورت برنامه پذیر و زمان بندی شده، محل هایی مشخص را به شما نشان دهند.

PTZ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *